The Original HoopInsider - Statewide leader in Texas high school boys basketball
Sign up Calendar Latest Topics
 
 
 


Note: This topic is locked. No new replies will be accepted.


Reply
  Author   Comment  
Brad Ernst

4A-1A Editor
Registered:
Posts: 1,138
Reply with quote  #1 

If you have a bracket not posted here, send it to bradernst04@hotmail.com

For brackets/updates on the YMBL, Evadale, Deweyville and Sabine Pass tournament, check out Coopers updates in the Golden Triangle forum:

http://hoopinsider.websitetoolbox.com/post/tournaments-for-dec-57-6649822?trail=15#8


Van



Edgewood

Huntington


Miller Grove/Saltillo



Big Sandy

Prairiland

Madisonville


College Station

Brenham playing in Coldspring's place

Grand Saline


Sanger

Scurry Rosser/Eustace



Celeste


Apple Springs


Simms Bowie


Goodrich


Mt Enterprise


Bland

Centerville

Thursday

Elkhart vs Fairfield 10:30
Centerville JV vs Neches 1:30


Friday

Centerville JV vs Fairfield 9:00
Australia vs Centerville JV 12:00
Elkhart vs Neches 3:00
Neches vs Australia 7:30


Saturday

Fairfield vs Australia 10:30
Australia vs Elkhart 1:30
Neches vs Fairfield 3:00
Elkhart vs Centerville JV 6:00


Brad Ernst

4A-1A Editor
Registered:
Posts: 1,138
Reply with quote  #2 


Van

Thursday
Canton 70, Chapel Hill 43
Kerens 57, Rains 42
Van 63, Teague 35
Paris 82, Rusk 43
Rains 69, Chapel Hill 68
Athens 70, Liberty Eylau 46
Cayuga 57, Spring Hill 54
Kerens 63, Canton 59
Athens 70, Liberty Eylau 46
Athens 71, Douglass 60
North Lamar 36, Brownsboro 27
North Lamar 49, Van 33

Friday
Douglass 45, Brownsboro 35
Douglass 64, Rusk 51
Athens 95, Chapel Hill 46
*Rest of tournament cancelled*


Edgewood

Thursday
Kaufman 53, Alba Golden 38
Mineola 58, Rivercrest 53
Hawkins 58, Quinlan Ford 35
Rivercrest 67, Alba Golden 57
Edgewood 93, Caddo Mills 62
Wills Point 73, Kemp 38
Mabank 45, Palestine 44
*The rest of Thursdays games were cancelled*

*Cancelled tournament*


Huntington

Thursday
Marshall 92, Anahuac 40
Silsbee 86, Lumberton 55
Huntington 51, Woden 47
Jasper 65, Kelly 46
San Augustine 63, Westwood 52

Friday
Kelly 45, Woden 33
Silsbee 77, Jasper 45
Lumberton 62, Huntington 51
Marshall 66, San Augustine 22
Westwood 74, Anahuac 66
Silsbee 81, Huntington 50
Marshall 74, Westwood 39
Anahuac 59, San Augustine 57
Kelly 55, Lumberton 41
Jasper def Woden

Saturday
Woden 70, Anahuac 46
Marshall 72, Jasper 38
Silsbee 90, Kelly 35
Lumberton 61, Westwood 52
San Augustine 75, Huntington 44
Jasper def Kelly - forfeit - 3rd
Anahuac 60, Huntington 46 - Consolation
Woden/Westwood - decided not to play (district opponents) - Bronze
San Augustine 63, Lumberton 42 - Silver
Silsbee 88, Marshall 87 - Gold



Miller Grove/Saltillo

Thursday
CHESS def Cumby
North Hopkins 59, Hooks 51
Denton Calvary 59, Hooks 51
MP Chapel Hill def Fruitvale
Pittsburg def Bells
Miller Grove 51, Anna 44
Winnsboro def Bloomburg
Anna 50, CHESS 39
White Oak def Bloomburg
Pittsburg def Saltillo
White Oak def Winnsboro

*Fridays games cancelled*

Saturday
CHESS def White Oak
CHESS def Pittsburg
Saltillo def Cumby
Saltillo def Fruitvale
North Hopkins def White Oak
Winnsboro def North Hopkins in OT
Miller Grove 64, Pittsburg 53
Miller Grove 52, Winnsboro 42


Big Sandy

Thursday
Kountze 71, Buna 51
Big Sandy 75, New Waverly 45
Splendora 60, Tarkington 28
Huffman 86, Legacy 35
Kountze 75, Splendora 53
Buna 56, Tarkington 28
Huffman 62, Big Sandy 53
New Waverly def Legacy

Friday
Buna 59, Splendora 39
Splendora 70, Legacy 50
Huffman 76, New Waverly 44
Kountze 81, Tarkington 40
New Waverly 63, Tarkington 48
Big Sandy 80, Legacy 50
Huffman 60, Buna 51
Big Sandy 76, Kountze 74

Saturday
Legacy 54, Tarkington 47
Splendora 58, New Waverly 48 - Silver
Kountze 71, Buna 60 - 3rd place
Big Sandy 77, Huffman 66 - Championship



Prairiland

Chisum 58, Avery 43
Prairiland 48, Queen City 41
Trenton 58, Como Pickton 35
Roxton 67, Mt Vernon 48
Quitman 38, Chisum 35
Prairiland 57, Detroit 24

*Friday games cancelled*


Madisonville

Thursday
Willis 58, Hudson 50
Grapeland 82, Crockett 49
Grapeland 64, Hudson 41
Madisonville 74, Montgomery 67
Willis 50, Madisonville 48

Friday
Grapeland 51, Montgomery 47
Jacksonville 72, Grapeland 63
Crockett 68, Hudson 66
Madisonville 63, Hudson 51


College Station

Thursday
Brenham 61, La Vega 55
Kennedale 66, Princeton 57
Industrial 43, Central Heights 41
College Station 68, Cedar Creek 55
Industrial 43, Central Heights 41
Brock 57, Brenham 42
Central 68, Industrial 44
Brock 62, Princeton 45
Cedar Creek 64, Central Heights 57
Central 71, College Station 64

Friday
Kennedale 55, Brock 49
Central 54, Cedar Creek 45
Brenham 58, Princeton 39
College Station 59, Industrial 40
Central 44, Central Heights 28
Kennedale 70, Brenham 57
Cedar Creek 56, Industrial 37
College Station 73, Central Heights 44

Saturday
Princeton 66, Cedar Creek 49
Brock 78, Central 54
Kennedale 68, College Station 49
Princeton 41, Industrial 26 - Consolation
College Station 47, Central 39 - 3rd
Kennedale 59, Brock 42 - Championship


Grand Saline

Thursday
Frankston 52, Lighthouse 45
Grand Saline 67, Union Hill 22
Caddo Mills 58, Big Sandy 53
Grand Saline 49, Malakoff 31
Clarksville 67, Elysian Fields 31
Lone Oak 71, Atlanta 54
Caddo/Grand Saline - cancelled
Malakoff 48, Big Sandy 36
Clarksville 83, Grand Saline 35
Lone Oak 60, Lighthouse 26

Friday
Frankston 81, Atlanta 63
Atlanta 109, Lighthouse 39


Scurry Rosser/Eustace

Thursday
Oakwood 90, ETCA 20
Mildred 68, Cross Roads 51
Oakwood 84, Mildred 56
Eustace 58, ETCA 21
Eustace 48, Cross Roads 45

Lapoynor 68, Tyler Street 26
Lapoynor 63, John Tyler JV 51

Friday
Oakwood 75, Eustace 29
*Rest of friday games cancelled*


Celeste

** CANCELLED **


Apple Springs

Thursday
Apple Springs beat Hull Daisetta
Hull Daisetta def Latexo
Lovelady 44, Wells 43
Onalaska 47, Latexo 32

Friday
Onalaska 51, Lovelady 37
Wells 64, Apple Springs 43
Wells 69, Hull Daisetta 53

Saturday
Onalaska 35, Wells 25 - Championship


Simms Bowie

Thursday
Dekalb 32, Mcleod 26
Linden Kildare 52, Maud 45
Simms Bowie def Linden Kildare JV
Avinger 48, Redwater 25

Friday
Mcleod 59, Maud 38
Redwater 78, Linden Kildare JV 28
Avinger 61, Simms Bowie 46

Saturday
Redwater 45, Mcleod 21 - Consolation
Linden Kildare 48, Simms Bowie 26 - 3rd
Avinger 72, Dekalb 61 - Championship


Goodrich

Thursday
Liberty 99, Hemphill 29
Shepherd 75, Hardin 69
West Sabine def YES Prep
Groveton Centerville def Goodrich

Friday
Hardin 81, Hemphill 47
Liberty 79, Shepherd 60
West Sabine def Groveton Centerville


Saturday
Hardin 73, Yes Prep North 32 - Consolation
Shepherd 85, Groveton Centerville 35 - 3rd
Liberty 66, West Sabine 39 - Championship


Mt Enterprise

Thursday
Chireno 71, Timpson 45
Laneville 89, Garrison 37
Laneville 96, Mount Enterprise 36

Friday
Laneville 99, Timpson 35

Saturday
Laneville 79, Kilgore 47 - championship


Bland

Bland 53, Campbell 40
Leonard 84, Sulphur Bluff 54
Community 71, Dodd City 36

**Cancelled Tournament**


Centerville

Fairfield 62, Elkhart 61 OT
Centerville 70, Neches 36


Statewide Tournaments

Texline 76, Cross Plains 33 (Lipan)
Martins Mill 69, Jim Ned 47 (Lipan)
Martins Mill 82, Huckabay 48 (Lipan)
Mumford 93, Shiner St Paul 29 (Fayetteville)
Abernathy 46, Idalou 39 - 2OT (Shallowater)
Lingleville 74, Gustine 32  (Lingleville)
Lometa 69, Lohn 27 (Rochelle)
Callisburg 48, Alvord 40 (Alvord)
Bartlett 55, Waco Vanguard 52 (Moody)
Bartlett 49, Valley Mills 40 (Moody)
Moulton 54, Sabinal 40 (Harper)
Sabinal 64, Utopia 60 (Harper)
Gruver 84, Hedley 39 (Miami)

Previous Topic | Next Topic
Print
Reply

Quick Navigation:

Easily create a Forum Website with Website Toolbox.