The Original HoopInsider - Statewide leader in Texas high school boys basketball
Sign up Calendar Latest Topics
 
 
 


Reply
  Author   Comment  
Brad Ernst

4A-1A Editor
Registered:
Posts: 1,138
Reply with quote  #1 
Text me your scores to playoff games or you can tweet me:

409-988-4336
@hoopinsider


1A-II region 1

Kress 70, Miami 63 - winner plays Whitharral

Nazareth 85, Hart 41 - winner plays Turkey Valley


Ropes 52, Borden County 33 - winner plays Rankin

Balmorhea 79, Buena Vista 50 - winner plays Grady


Groom 50, Darrouzett 45 - winner plays Texline

Happy 69, Anton 60 - winner plays Fort Elliott


Sands 72, Meadow 58 - winner plays Fort Davis

Grandfalls Royalty 70, Sierra Blanca 67 2OT - winner plays Petersburg



1A-II region 2

Spur 88, Harrold 53 - winner plays Eula

Graford 65, Roby 49 - winner plays Crowell


Robert Lee 37, Highland 22 - winner plays Zephyr

Panther Creek 60, Gustine 52 - winner plays Water Valley


Paducah 61, Knox City 40 - winner plays Throckmorton

Woodson 48, Trent 41 OT - winner plays Aspermont


Garden City 75, Hermleigh 41 - winner plays May

Cross Plains 45, Priddy 26 - winner plays Ira



1A-I region 1

Vega 49, Gruver 42 - winner plays Hale Center

Wellington 61, Crosbyton 46 - winner plays Panhandle


Morton 74, Tahoka 67 - winner plays Christoval

Ozona 41, Iraan 39 - winner plays Smyer


Clarendon 61, Booker 48 - winner plays Memphis

Shamrock 70, New Deal 41 - winner plays Stratford


Forsan 68, Bovina 61 - winner plays El Paso Harmony

Wink 51, TLCA 44 - winner plays Farwell



1A-I region 4

Milano 56, Thrall 44 - winner plays Sabinal

Stacey 73, Medina 56 - winner plays Bartlett


Weimar vs Runge - winner plays Santa Maria

Woodsboro 66, La Villa 53 - winner plays Yorktown


Snook def Thorndale - winner plays Harper

Gervin 56, Junction 36 - winner plays Mumford


Falls City 46, Flatonia 42 3OT - winner plays Port Aransas

Monte Alto 81, Premont 74 - winner plays Shiner



2A region 1

Bushland 74, Littlefield 70 OT - winner plays Brownfield

Childress 49, Denver City 48 - winner plays Abernathy


Kermit 54, Early 52 - winner plays Holliday

Clyde 33, Bowie 29 - winner plays Wall


Dimmitt 48, Boys Ranch 47 - winner plays Idalou

Lamesa 58, Floydada 49 - winner plays Canadian


Jim Ned 59, Alpine 23 - winner plays Breckenridge

Cisco 66, Henrietta 57 OT - winner plays Tornillo



2A region 4

YES Prep SE vs Danbury - winner plays Hallettsville

Ingram 60, Schulenburg 58 - winner plays Van Vleck


Randolph 50, Palacios 46 - winner plays Santa Rosa

Taft 58, Kingsville Academy 55 - winner plays Aransas Pass


Hitchcock 92, Anahuac 85 - winner plays Blanco

Poth 56, Comfort 37 - winner plays East Chambers


Marion 63, Goliad 62 - winner plays Skidmore Tynan

Banquete 67, Falfurrias 48 - winner plays SA Cole



3A region 1

Pampa 68, Lubbock Cooper 53 - winner plays Abilene Wylie

Monahans 57, Mountain View 45 - winner plays Seminole


Burkburnett 81, Mineral Wells 59 - winner plays Liberty Hill

Gatesville 34, Glen Rose 33 OT - winner plays Kennedale


Estacado 86, Dalhart 58- winner plays Fabens

Greenwood 68, Clint 52 - winner plays Perryton


Graham 64, Springtown 53 - winner plays Stephenville

Alvarado 76,Burnet 59 - winner plays WF Hirschi



3A region 4

Sealy 79, Smithville 74 - winner plays SA Houston

Fredericksburg 69, La Vernia 41 - winner plays La Grange


Sinton 56, Devine 54 - winner plays Hidalgo

La Feria 59, Raymondville 55 OT - winner plays CC West Oso


Giddings 61, Columbus 53 - winner plays Boerne

Somerset 58, Wimberley 54 - winner plays Royal


Orange Grove 40, Lytle 39 - winner plays Kingsville King

La Grulla 46, Rio Hondo 37 - winner plays Hondo
Previous Topic | Next Topic
Print
Reply

Quick Navigation:

Easily create a Forum Website with Website Toolbox.