The Original HoopInsider - Statewide leader in Texas high school boys basketball
Sign up Calendar Latest Topics
 
 
 


Reply
  Author   Comment  
Chad Cooper

Avatar / Picture

6A-5A Editor
Registered:
Posts: 906
Reply with quote  #1 

9-6A
Co MVP: Isaiah Stevens – SR, Allen & Max Abmas – SR, Jesuit
Off MVP: Byron Schoby – SR, McKinney
Def MVP: Julius Marble – SR, Jesuit
Newcomer: Thailand Elder – JR, Allen
Freshman MVP: Alex Anamekwe – McKinney
Coaching staff: Jesuit

1st Team
Josh Davis – SR, Prosper
Daylen Minor – SR, Plano West
Manny Obaseki – SOPH, Allen
Gavin Perryman – SOPH, Jesuit
Dillan Walker – JR, Plano
Ryan Zambie – SR, Plano West

2nd Team
Ramondo Battle, Jr. - Prosper
Anthony Hollerich, Sr. - Jesuit
Korey Jones, Sr. - Allen
Bryce Kennedy, Jr. - Allen
Colin O’Brien, Jr. - Boyd
Andrew Pitts, Sr. - McKinney
Evan Williams, Jr. - Plano East
Quinton Williamson, Sr. - Plano
Alec Zambie, Soph. - Plano West

10-6A
MVP:  Tyrese Maxey – SR, South Garland
Off MVP: Chris Harris Jr – SR, South Garland
Def MVP: Donte Houston – JR, Lakeview Centennial
Newcomer: Eli Taylor – SOPH, Wylie
Coach: Dominique Parker – South Garland

1st Team
John Achebe – SR, Wylie
Cameron Wells – SR, Wylie
Miqah Matthews – JR, North Garland
Jemarcus Caldwell – SR, Lakeview Centen
Jayhlon Young – SR, Garland

2nd Team
Obi Onyia – JR, Sachse
Chukwuemeka Ogu – SR, Rowlett
Keyon Craddock – SR, South Garland
Jordan Nichols – SR, Sachse
Tyler Blue – SR, Sachse
DQ Burton – JR, Lakeview
Iyanous Moffett-bennett – SR, South Garland
Drew Lutcher – SOPH, Wylie
Daylan Fletcher – JR, Lakeview
Udo Anyiam – JR, Rowlett

11-6A
MVP: Samuell Williamson – SR, Rockwall
Off MVP: Cody Leblanc – SR, Mesquite
Def MVP: Malik Henry – JR, Longview
Newcomer: Jaiden Pinson – JR, Tyler Lee
Coach: Quincy Williams – Rockwall

1st Team
Zaakir Sawyer – JR, Horn
Grant Stewart – SR, Mesquite
Drake Brown – SR, Heath
Kameron Pruitt – JR, Heath
Jamal Jones – JR, Tyler Lee
Zach McGee – SR, Longview
Phillip Washington – JR, Longview
Alec Grandstaff – SR, Rockwall
Diandrae Heath – JR, Mesquite
Sherman Brashear – JR, Rockwall

2nd Team
Jerry Carraway – SR, North Mesquite
Trey Moore – SR, North Mesquite
Athian Woul – SR, Mesquite
Westley Giadolor – SR, Heath
Skyler Stutts – JR, Heath
Matt Wade – SOPH, Tyler Lee
Xavier Hunter – SR. Tyler Lee
Haynes King – JR, Longview
Chase Glasper – JR, Longview
Preston Aymond – JR, Horn
Will Bartoszek – JR, Rockwall
Josh Wesley – SR, Rockwall

12-6A
MVP: Jwan Roberts – SR, Shoemaker
Off MVP: Shamir Bouges – JR, Ellison
Co-Def MVP: Quenton Johnson – JR, Temple & Dale Smith – SR, Waco
Newcomer: TJ Johnson – FR, Belton
Coach: Brandon Gilbert – Shoemaker

1st Team
Jimmy Veal – SR, Waco
Jarius Cherry – SR, Harker Heights
Cortez Ivie – SR, Killeen
Diego Gonzalez – SR, Midway
Godsgift Ezedinma – JR, Midway
Quinton Ford – SR, Copperas Cove
Taveon Sevaaetasi – SR, Shoemaker
Jalen Childs – SR, Shoemaker
Chandler Sutton – SR, Ellison
Amir Davis – SR, Ellison

2nd Team
Anthony Scott – JR, Midway
Jackson Taylor – SR, Killeen
Mike House – JR, Killeen
Trendon Stewart – SOPH, Ellison
Nehemiah Nuckolls – JR, Ellison
Tyrese Taylor – SR, Copperas Cove
Jordan Fuller – JR, Waco
Romeo Postell – SR, Shoemaker
Kayden Downs – SOPH, Belton
Jalen Flowers – SR, Harker Heights
Levi Whiddon – SR, Midway

13-6A
Co-MVP: Greg Brown III – JR, Vandegrift & Dylan Disu – SR, Hendrickson
Off MVP: Isaac Bullard – SR, Hendrickson
Def MVP: Will Isaac – SR, Round Rock
Newcomer: Noah Robledo – SOPH, Leander
Co-coach: Darrell Hagemann – McNeil & Brent Murphy – Round Rock

1st Team
Ralin Brown – SR, McNeil
Grant El-Deir – SR, Stony Point
Carter Ford – SR, Round Rock
Caleb Golden – JR, Cedar Ridge
Brandon Parks – JR, Westwood
Ryan Ward – SR, Round Rock
Reese Watson – SR, Vandegrift
Jaden Williams – SOPH, Hendrickson

2nd Team
James Curtis – SR, McNeil
Brandon Gambrel – SR, Stony Point
James “Duce” Hester Jr – JR, Hendrickson
Deshawn Jackson – SR, Stony Point
Javuon Pitts – SR, Cedar Ridge
Gabe Rayer – JR, Vandegrift
Patrick Sladek – SR, Westwood
Hunter Stevens – SR, Leander
Kyce Wilson – SR, Leander

14-6A
MVP: Delor Johnson – SR, Cy Ranch
Def MVP: Bonke Maring – SR, Cy Springs
Newcmer: Devion Jackson – JR, Langham Creek
Coach: Larry Boykin – Cy Springs

1st Team
RJ Crawford – JR, Langham Creek
Jaqwan Washington – SR, Bryan
Johnathon Wells – SR, Bryan
Cody Hunter – SR, Cy Springs
Branden Holt - ???, Cy Ranch

2nd Team
Davon Wright – JR, Cy Springs
Cameron Jeng – JR, Cy Park
Cam Clardy – JR, Bridgeland
Khaliq Mateen – JR, Cy Lakes
Rodney Johnston Jr – SOPH, Bryan
AJ Ferguson – SOPH, Cy Park
Tre’Shon Clay – SOPH, Langham Creek
Tre’Von Clay – SOPH, Langham Creek
Trevor Passmore – SOPH, Cy Woods
Damian Watson – SOPH, Cy Woods
Mike Osborne – SR, Cy Ranch
Cameron Scott – SR, Cy Springs

15-6A
MVP:  Kharee McDaniel – SR, Klein Forest
Def MVP: Calvin Solomon – SR, Klein Forest
Tri-Newcomers: Ty Buckmon – FR, College Park; Aaron Hutchinson – SOPH, Klein; Amarion Jackson – FR, Cain
Co-Coach: Cary Black – Klein Forest & Scott Harmatuk – Klein Collins

1st Team
Aaron Davis – SR, Klein
Jacob Paske – SR, Klein Collins
Griffin Datcher IV – SOPH, Oak Ridge
Tyler Hudson – SR, Klein Oak
Charlie Zorn – SR, The Woodlands
Daylon Hamilton – JR, Klein Forest
Benny Davis – SR, Klein Collins
Jonathan McGhee – SR, The Woodlands
Mason Tharp – SOPH, Klein
David Spurlock – SOPH, Conroe

2nd Team
Corin Robinson – SR, Klein Forest
Chandler King – SR, Oak Ridge
Marcus Hill – SR, Klein Collins
Cameron Noel – SR, College Park
Ty Montgomery – SR, College Park
Marion Williams – SOPH, Klein Forest
Aaron Gonzales – SOPH, Klein
Keon Jones – JR, Klein Oak
Patrick Oed – SR, The Woodlands
Carter Rhyne – SR, Klein Collins
Tyson Thompson – JR, Klein
George Mena – SOPH, Cain

16-6A
MVP: Ja’Mare Redus –SR, Eisenhower
Co-Off MVP: Keionte Cornelius – SR, Spring & Christyon Eugene – SR, Spring
Def MVP: Andre Washington – SR, Nimitz
Newcomer: Reggie Comeaux – JR, Nimitz
Coach: James Johnson – Eisenhower

1st Team
Var’keyes Gumms – SOPH, DeKaney
James Harrison – SR, Nimitz
Jordan Jones – SR, Aldine
Xavier Keys – SR, Aldine
Elijah Lee –SR, Westfield
Roland McDougal – JR, Davis
Lonzo Rand –JR, Westfield
Ja’Mere Redus – SR, Eisenhower
Karl Reynolds – SR, Nimitz
Daelyn Williams – SOPH, DeKaney
Willie Williams – FR, Westfield
Marcus Carruthers – SR, MacArthur

2nd Team
Matthew Barber – SR, Eisenhower
Torreon Bergeron – SR, Spring
Bryce Burns – SR, Westfield
Oseas Colon – MacArthur
Pharoah Dixon – SR, Spring
Tyrell Edwards – SR, Davis
Josh Gaton – MacArthur
Patrick Punch – SOPH, Eisenhower
Antione Rose – JR, Nimitz
Faybeyon Shelton – SR, Eisenhower
Shane Soularie – SR, Aldine
Bralyn Thomas – JR, Aldine

9-5A
MVP: Zion Richardson – SR, Liberty
Off MVP: Marvin Mims – JR, Lone Star
Def MVP: Taylen Miller – SR, Heritage
Newcomer: Isaiah Foster – FR, Memorial
Coaching staff: Liberty & Lone Star

1st Team
Kobe Jones – JR, Frisco
Donovan Souter – SR, Heritage
Micaiah Abii – JR, Liberty
Isaiah Lewis – SR, Lone Star
Julian Larry – JR, Lone Star
Braden Griffiths – SR, Reedy
Cooper Sisco – SOPH, Wakeland

2nd Team
Cody Perry – SR, Frisco
Jody Nance – JR, Frisco
CJ Thomas – SR, Independence
Peyton Harwell – SR, Liberty
Malik Williams – SR, Lone Star
Nolan Matthews – SR, Reedy
Austin Lewis – JR, Wakeland

10-5A
Co-MVP: Brandon Frazier – JR, McKinney North & Kolby McSpadden – JR, Lovejoy
Off MVP: Haven Ousley – SR, Princeton
Def MVP: Nick Partee – SR, McKinney North
Co-Newcomer: Mason Gabriel – JR, Sherman & Darren Quickley – SOPH, Wylie East
Coach: Darryll Craft – McKinney North

1st Team
Xavier Smith – JR, Wylie East
Tarrance Gaines – JR, Denison
Johnathan Lawrence – SR, Lovejoy
Chris Bucy – SR, McKinney North
Kyle Olson – SR, Lovejoy
Jalen Ogletree – SR, Princeton
Jeremy Norvell – SR, Princeton

2nd Team
Chase Antosca – Jr, McKinney North
Jose Mendez – JR, Wylie East
Luke Ledebur – SR, Lovejoy
Carson Holden – SOPH, Lovejoy
Todd Jones – JR, McKinney North
Rustin Workman – SR, Denison
Anthony Alba – JR, Princeton

11-5A
MVP: Jarren Cook – JR, Newman Smith
Off MVP: Kavon Freeman – SR, Adams
Def MVP: Eduardo Andre – JR, Wilson
Newcomer: Richard Amaefule – JR, Wilson
Coach: David Piehler - Highland Park

1st Team
Finn Corwin – SR, Highland Park
Reilly Seebold – SR, Highland Park
Prince Dorbah – JR, Highland Park
Worthey Wiles – SOPH, Highland Park
Ezekiel Fields – SR, Conrad
Tony Owens – SR, Creekview
Bryndon Looney – JR, Turner
Domani Villaruel – JR, Smith
Marshal Funches – JR, Smith
Evan Blackmon – JR, Wilson

13-5A
MVP: Mike Miles – JR, Lancaster
Off MVP: Wade Taylor – SOPH, Lancaster
Def MVP: DJ Basey – SR, Poteet
Newcomer: Jawuan Turner – SR, North Forney
Soph MVP: Jalen Williams – Lancaster
Freshman MVP: Daylon Dickerson - Kaufman

1st Team
Jalen Roberts – SR, Lancaster
Devon Miller – SR, Lancaster
Marco Foster – JR, Lancaster
Damonte Williams – SR, Lancaster
Tre Summers – SR, North Forney
Jonathyn Williams – JR, North Forney
Tyler Jones – JR, Poteet
Juju Hargrave – SR, West Mesquite
Dylan Wright – SR, West Mesquite
Dylan Gunter – SR, Kaufman

14-5A
MVP: Marcus Sasser – SR, Red Oak
Off MVP: Zion Manuel – SR, Ennis
Def MVP: Zeke’ Bennett – SR, Midlothian
Newcomer: Haylen Mattiza – JR, Midlothian
SOPH MVP: Laylon Spencer – SOPH, Ennis
Freshman MVP: D’Ivian Johnson – FR, Ennis
Coach: Steven Middleton – Midlothian

1st Team
Joshua Sasser – JR, Red Oak
Joshua Miller – SR, Red Oak
Omari Bobbitt – JR, Midlo
Nyk Madison – JR, Midlo
Zion Dove – SR, Ennis
Rowdy Rice – JR, Ennis
Wilson Bogess – SR, Waco U
Qua’vion Mitchell – JR, Waco U
Michael Ayars – SR, Joshua
Noah Smith – SOPH, Joshua
Da’Quayvion Putilla – SR, Corsicana

2nd Team
Latrone Turner – JR, Red Oak
Colbie Holiman – JR, Red Oak
Azain Brown – JR, Ennis
Marlon Jones – SR, Ennis
Amari Gibson – SR, Waco U
Tyler Stone – SOPH, Joshua
Manny Haggerty – JR, Corsicana
DeMonte Cumby – SR, Corsicana
Kyler Jones – JR, Cleburne
Ben Philips – SR, Cleburne


15-5A
Co-MVP: Xavier Cork – SR, Sulphur Springs & Kyle Wright – SR, Texas High
Off: MVP: Dorian Glinton – SR, Mt Pleasant
Def MVP: Jeremiah Roland – SR, Sulphur Springs
Newcomer: Boo Wilkerson – SOPH, Sulphur Springs
Coach:  Clark Cipoletta - Sulphur Springs

1st Team
Keaston Willis – SR, Sulphur Springs
Dayday Hall – JR, Sulphur Springs
Cameron Kahn – JR, Sulphur Springs
Jamarion Brown – JR, Mt Pleasant
Teigan Edwards – SR, Lindale
Cody Collinsworth – SR, Lindale
Quin Anderson – JR, Greenville
Brenden Hanko — SR, Royse City
CJ Kelley – JR, Texas High
Cole Drumm – SR, Texas High
Demarquis Vaughn – SR, Texas High

2nd Team
Grayson McClure – JR, Sulphur Springs
Brock Cooper – SOPH, Mt Pleasant
Jacob Koeshall – JR, Lindale
Quincy Onyema –SR, Royse City
Justin Thompson –SR, Royse City
Matt Arnold – SR, Texas High
Anterious Beard – SR, Mt Pleasant
Jaymond Jackson – SOPH, Lindale
Kedrin Carter – JR, Greenville
Cameron Smith – JR, Greenville
Jeremiah Abrego – JR, Greenville
Jaylon Davis –SOPH, Royse City
Carlos Phillips – SR, Texas High

16-5A
MVP: Natron Wortham – JR, Lufkin
Co-Off MVP: Deonte Jackson – JR, Nacogdoches & Jeremy Swalley – SR, Hallsville
Def MVP: Nana Antwi-Boasiako – JR, Nacogdoches
Newcomer: Vitorian High – FR, Jacksonville
Co-Coach: Tony Leamon – Nacogdoches & JT McManus – Lufkin

1st Team
Darry Moore – SR, John Tyler
J.J. Sparkman – JR, Pine Tree
KeVonte Hurts – SR, Lufkin
Devious Whitaker – SR, Nacogdoches
Michael Hogg – JR, John Tyler
Savion Williams – JR, Marshall
Isaiah Lawson – SR, Pine Tree
Bugg Thompson – JR, Lufkin
Jaiden Womack – SR, Pine Tree
Benjamin Samples – SOPH, Hallsville
Jackson Parks – JR, Lufkin
Bobby Phillips – SR, Nacogdoches

2nd Team
Brenton Allen – SR, Hallsville
Jordan Moore – SOPH, Lufkin
J.J Green – JR, Marshall
Torrance Agnew – SR, Lufkin
DeShawn McCuin – SR, Jacksonville
Richard Powell – SR, John Tyler
Khalil Wallace – SR, Marshall
B.J. Williams – SOPH, Nacogdoches
Davon Coleman – SR, Pine Tree
Cooper Clemons – JR, Whitehouse
Logan Whitfield – SOPH, Whitehouse
Kemyleon Lee – SR, Nacogdoches



__________________
Follow on Twitter: @hoopinsider
Previous Topic | Next Topic
Print
Reply

Quick Navigation:

Easily create a Forum Website with Website Toolbox.