The Original HoopInsider - Statewide leader in Texas high school boys basketball
Sign up Calendar Latest Topics
 
 
 


Reply
  Author   Comment  
Chad Cooper

Avatar / Picture

6A-5A Editor
Registered:
Posts: 906
Reply with quote  #1 
9-6A
MVP: Marcus Garrett - JR, Skyline
Off MVP: Andrew Jones - SR, MacArthur
Def MVP: Ladarrian Burney - SR, Skyline
Newcomer: Michael Jankovich - SOPH, Jesuit
Coach: Paul Graham - Skyline

1st Team
Xavious Booker - JR, MacArthur
Cameron Collier - SR, Nimitz
Kennie Cooper - SR, MacArthur
Marcus Hill - SOPH, Jesuit
Richard Turner - SR, SKyline
Eric Cook - SOPH, Dallas White


10-6A
MVP: Brandon Averette - SR, Richardson
Off POY: Bryson Robinson - SR, Mesquite
Def POY: Dylan Gollihar - SR, Richardson
Newcomer: Drew Timme - FROSH, Pearce
Coach: Justin Reese - Richardson

1st Team
Zantorious Bickom - JR, Berkner
Pete Davis - SR, Highland Park
Stefon Jauregui - SR, Highland Park
Malik Brown - SR, Lake Highlands
Jordan King - SR, Mesquite
Anthony McGee - JR, Mesquite
Dimitrius Underwood - SR, Mesquite Horn
Donte Howell - JR, North Mesquite
Grant Lair - SR, Pearce
Ahmed Amanullah - SR, Richardson
Keaton Wallace - JR, Richardson

11-6A
MVP: Oliver Powell - SR, Rowlett
Off MVP: Zhaire Smith - JR, Lakeview Centennial
Def MVP: Melvin Daniels - SR, Sachse
Newcomer: Jarrod Winston-Pendleton - JR, Rockwall
Coach: Jason Busch - Rowlett

1st Team
Braden Bell - SOPH, Rowlett
JJ Murray - SR, Rowlett
Nicolas Rene - SOPH, Lakeview Centennial
Cameron Schmucker - SR, Rockwall
Jordan Wakefield - SR, Garland

2nd Team
Terrell Anderson - JR, Naaman Forest
Brendan Brooks - JR, Lakeview Centennial
Darian Davis - SR, Lakeview Centen
Devonte Emory - SR, Sachse
Josh Gross - SR, Sachse
Kirby Mabry - JR, Tyler Lee
Alex Minter - JR, Rowlett
Tevin Morgan - JR, Naaman Forest
Roy Robinson - SR, Naaman Forest
Daniel Smith - SR, Rockwall

12-6A
MVP: Davon Clare - SR, Harker Heights
Off MVP: Javon Levi - JR, Shoemaker
Def MVP: Tyrone Williams - SR, Shoemaker
Newcomer: Ty Sadler - SR, Waco Midway
Coach: Emund Prichett - Shoemaker

1st Team
Lamarcus Freeman - SR, Harker Heights
Bubba Furlong - JR, Waco Midway
DaJuan Jones - JR, Ellison
Devante Robinson - SR, Copperas Cove
Aaron Warren - SR, Shoemaker

2nd Team
Casey Armour - SOPH, Ellison
Xaiver Armstead - JR, Waco Midway
Devyn Brewton - JR, Shoemaker
Byrale Carter - SR, Shoemaker
Deondre Hopkins - SR, Shoemaker
Antoine James - JR, Shoemaker
Montego Muckelvaney - SOPH, Killeen
Joe Victorian - SR, Harker Heights

13-6A
Co-MVP: Victor Bailey Jr - JR, McNeil & Armoni Brooks - SR, McNeil
Def MVP: Austin Meyer - SR, Rouse
Co-Newcomer: Avery Sullivan - JR, Pflugerville & Ryan Ward - FROSH, Round Rock
Coach: Darrell Hagemann - McNeil

1st Team
Donovan Armstrong - SR, Round Rock
Kyle Banks - SR, Stony Point
Austin Deshay-Scott - SR, Hendrickson
Curry Flowers - SR, Rouse
Darius Hausley - JR, Pflugerville
Julian Hodges - SR, RR Westwood
Tim Holland - JR, Cedar Ridge
Alkaly Traore - SR, Stony Point

2nd Team
Blake Buckner - SR, Stony Point
Isaac Bullard - FR, Hendrickson
Dreshawn Dorsey - JR, Pflugerville
Colton Hendricks - SR, Westwood
Tre McCou - SR, McNeil
Kyle Mitchell - JR, Rouse
Sam Paulsen - SR, Rouse
Chase Pinter - JR, Cedar Ridge
Andrew Sparks - JR, Round Rock

14-6A
MVP: Luke Pluymen - SOPH, Westlake
Co-Off MVP: Kareem Chever-Moore - SR, Del Valle & Colin Frame - SR, Anderson
Def MVP: Brock Cunningham - SOPH, Westlake
Newcomer: Garrett Wilson - FROSH, Lake Travis

1st Team
Charles Bohannon - JR, Buda Hays
Austin Duffin - SR, Bowie
Jacob Fleschman - SR, Westlake
Jeffrey Gary - JR - Austin High
Malcolm Greene - JR, Del Valle
Josh Harris - SR, Austin High
Hunter Kent - SR, Lake Travis
Matthew Mayer - SOPH, Westlake
Dayante McClellan - JR, Del Valle

2nd Team
Dustin Bruno - SR, Buda Hays
Demarcus Cabezas - JR, Akins
Micah Carlson - SR, Austin High
Andrew Foster - SR, Anderson
John Foster - SR, Del Valle
Jake Krafka - SR, Buda Hays
Andrew Miller - SR, Bowie
Alex Neahusan - JR, Westlake
Aaron Rodriguez - SR, Lehman
Josh Taylor - SR, Del Valle
Josh Wainwright - SR, Bowie
Jeff Wetter - SR, Lake Travis


15-6A
MVP: Cedrick Alley - JR, Klein Forest
Def MVP: Elijah Schmidt - SR, Klein
Newcomer: DJ Peavy - SOPH, Dekaney
Coach: Cary Black - Klein Forest

1st Team
Jailin Allen - SR, Dekaney
Malcolm Epps - SOPH, Dekaney
Jase Febres - JR, Westfield
Antoine Gholson - SR, Klein Collins
AJ James - SR, Spring
JoMarcus King - SR, Spring
Darius McNeal - JR, Westfield
Ken Morris - JR, Klein Forest
Myles Smith - JR, Klein
Rashon Thomas - SR, Klein Forest

2nd Team
Aaron Cephus - SR, Dekaney
Blake Cephus - SR, Dekaney
Cameron Criswell - SR, Klein Forest
Josh Davis - SOPH, Klein Oak
Phillip Dinning - SR, Montgomery
Tim Eldridge - FROSH, Klein Oak
Sherman Felder - SR, Dekaney
Rex Hollis - JR, Klein Collins
Cameron Ivey - JR, Dekaney
Bryce Matthews - SR, Klein
Reggie Miller - JR, Klein Forest
Tavion Robinson - JR, Klein Forest
Kobe Shorter - SOPH, Westfield


16-6A
MVP: Carsen Edwards - SR, Atascocita
Def MVP: Matt Willrodt - SR, Atascocita
Newcomer: Shannon Scott - SOPH, College Park
Coach: David Martinez - Atascocita

1st Team
Brandon Burrell - JR, Kingwood
Mitchell Clouse - SR, Kingwood
Quentin Grimes - SOPH, College Park
Charles Henderson - SR. Summer Creek
Jay Lewis - SOPH, Conroe
Darius Love - SR, Oak Ridge
Greg Shead - SR, Atascocita
Fabian White - JR, Atascocita
Romello Wilbert - SOPH, The Woodlands

2nd Team
AJ Bullard - JR, The Woodlands
Clay Creighton - SR, The Woodlands
Tyler Dawson - JR, Oak Ridge
Deven Gould - SR, Kingwood
Jericho Gray - SR, Summer Creek
McKinley Green - SR, College Park
Marcus Keyser - SR, Conroe
Brandon Loville - SR, Atascocita
Tremont Moore - SR, Conroe


9-5A
MVP: Carter Brown - SR, Liberty
Off MVP: Devin Pullum - JR, Little Elm
Def MVP: Trey Curry - SR, Liberty
Newcomer: Tavaughn Flowers - SOPH, Frisco Heritage
Coach: Marcus Eckert - Liberty

1st Team
Reggie Chaney - SOPH, Liberty
Cameron Gooden - JR, Lone Star
Bradley Mason - SR, Frisco
Javante McCoy - SR, Wakeland
RJ Pair - SR, The Colony
Jonathyn Washington - SR, Centennial

2nd team
Corday Fairley - SR, Little Elm
Brennan Jones - SR, The Colony
Greg Jones - JR, Wakeland
Jaylon Rucker - JR, Heritage
Bradley Saad - SR, Liberty
Mason Smith - SR, Centennial

All-Defense Team
Chris Franklin - FROSH, Frisco Independence
Deshon Gilbert - JR, Little Elm
Zach Keating - SR, Frisco
Cameron Kurak - SR, Liberty
Nick McTear - SOPH, Heritage
Bryce Okpah - FROSH, The Colony
John Robbins - SR, Frisco Centennial
Parker Wesley - SOPH, Wakeland
Daishaun Woods - JR, Lone Star

10-5A
MVP: Noah Whitworth - SR, Wylie
Off MVP: Alex Vilarino - SR, McKinney
Def MVP: Jared Pearre - JR, McKinney North
Newcomer: Matt Garriga - SOPH, Wylie
Coach: Jonathan Ellis - Prosper

1st Team
Khalil Adams - SR, Prosper
Justin Bailey - SR, Wylie East
Matthew Blozis - SR, Prosper
EJ Clark - JR, McKinney
Jaylyn Cleamons - SOPH, Sherman
Dominick Ford - SR, McKinney North
Stewart Matthews - SR, Wylie
Javion Williams - SR, McKinney North

2nd Team
Jackson Carswell - JR, Lovejoy
Kemonte Dowdy - SOPH, Sherman
KJ Harris - JR, McKinney North
Xavier Hopkins - JR, Wylie East
Raylen Johnson - SR, Denison
Braden Ledebur - JR, Lovejoy
Tyler Quinlan - SR, Prosper
Shannon Watkins - JR, McKinney North
Jared Wyatt - SR, Wylie East
McShane Wyatt - SR, McKinney North

11-5A
MVP: Cameron McGee - SR, Carrollton Smith
Co-Off MVP: Carlos Simpson - SR, Dallas Wilson & Kobe Wrice - SR, North Dallas
Co-Def MVP: Jacob Brown - SR, Hillcrest & Mark Crowe - Dallas Wilson
Co-Newcomer: Kavon Freeman - FROSH, Dallas Adams & Jalen Henderson - FROSH, Hillcrest
Co-Soph MVP: Morgan Cannon - SOPH, Smith & Quincy Freeney - SOPH, Adams
Coach: Percy Johnson - Smith

1st team
Damion Calhoun - JR, Dallas Jefferson
Augustine Ene - JR, Carrollton Creekview
Charles Fortenberry - SR, Smith
Keon Guess - JR, Conrad
Tre Kidd - SR, Creekview
Micaiah Livingston - SR, Creekview
Kenyatta Sewell - SR, Hillcrest
Marquies Tinsley - SR, Smith
Darius Watts - SR, North Dallas
Mykeyus Woods - JR, Wilson

2nd Team
Donavhn Booker - JR, Wilson
Devante Calhoun - JR, Jefferson
Keimone Davis - SR, Creekview
Chris Hamilton - SR, Conrad
Cole Hines - SR, Hillcrest
Lavar Johnson - SR, Hillcrest
Jalan Nichols - JR, Smith
Demarkous Nunnally - SR, Jefferson
Darius Rice - SR, Adams
Raziel Scott - SOPH, North Dallas
Brandon Session - SR, Conrad

12-5A
MVP: Coye Campbell - SR, West Mesquite
Off MVP: Camron Talley - SR, Heath
Def MVP: Zarious Moffett - SR, South Garland
Newcomer: Chris Hall - FROSH, South Garland
Coach: Todd Brewer - West Mesquite

1st Team
Devante Alexander - SR, Royse City
Keyon Craddock - FROSH, South Garland
Jhase Davis - SR, Terrell
Tywaun Hampton - JR, West Mesquite
Tracy Jones - JR, Poteet
Zane McFarland - JR, North Forney
Jeremiah Sandidge - SR, Heath
Andre Watts - SR, West Mesquite
Bailey West - SR, Heath
Jordan Wooden - SR, Poteet
Tyler Zivney - SR, Heath

2nd Team
Jonathan Below - SR, Poteet
Keyontae Brownlow - JR, Terrell
Savian Coleman - SR, South Garland
Bryan Knostman - SR, Heath
Mike Nweke - JR, West Mesquite
Patrick Nweke - JR, West Mesquite
Parrish Price - JR, North Forney
Keiden Pruitt - JR, Heath
Daylon Thomas - SR, Terrell
Justin Thompson - FROSH, Royse City
Austin Wells - SR, Forney
Seth White - JR, Forney

13-5A
MVP: Kedrian Johnson - JR, SOC
Off MVP: Erick Viscarra - SR, Adamson
Def MVP: Anthony Thomas - SR, Kimball
Sophomore MVP: Steve Allison JR. - SOPH, Seagoville
Newcomer: Darionta Choice - JR, Samuell
Coach: Ronard Patton - Adamson

1st Team
Demarcus Briggs - SR, SOC
Dakelan Glenn - JR, Spruce
Samuel Goodson - SR, SOC
Aaron King III - SR, Seagoville
Octavian Patterson - SR, Samuell
Antonio Sanlola - SR, Spruce
Kalen Scott - SR, Kimball
Daveaun Brookins - JR, Spruce
Preston Cunningham - SR, SOC
Malik Foster - SOPH, SOC
Odessey Keeling - JR, Kimball
Christian Lugo - JR, Adamson
Macarian Ortiz - JR, Adamson
Tyveion Shanklin - SOPH, Molina

2nd Team
Devin McCullough - SR, SOC
Ibrahim Muhummad - JR, Kimball
Jordan Caldwell - JR, Adamson
Edward Lawson - SR, Samuell
Ulises Mendez - JR, Molina
Devin Powell - SR, SOC
Paul Swanson - JR, Kimball
Niccolas Butler - SR, Samuell
Datryan Evans - SR, SOC
Jacob Moten - JR, Seagoville
Ernesto Viscarra - SR, Adamson

14-5A
Co-MVP: JaColby Pemberton - SR, Lancaster & Josh Parish - SR, Arlington Seguin
Off MVP: Deon Barrett - SR, Lancaster
Def MVP: Colin Hadnot - SR, Timberview
Newcomer: Larry Wise - SOPH, Waxahachie
Freshman MVP: Grant Sherfield - Summit
Coach: Ferrin Douglas - Lancaster

1st Team
Mike Adewunmi - JR, Lake Ridge
Montre Gipson - SOPH, Waxahachie
Tyrone Hugue - SR, Lake Ridge
Adrean Johnson - SR, Red Oak
Tim Johnson - JR, Timberview
Nate Morris - SR, Lancaster
Chris Mullins - SOPH, Timberview
Jalen Reagor - JR, Waxahachie
Chris Royal - SR, Arl Seguin
TJ Starks - JR, Lancaster
Xavier Thompson - JR, Waxahachie

2nd Team
Darius Anderson - SR, Lancaster
Roman Anderson - SR, Timberview
Vydal Bradford - SR, Mansfield Legacy
Colton Castor - SR, Red Oak
Braylan Davis - SR, Ennis
Ike Durham - SR, Lancaster
Colby Honeycutt - SR, Lake Ridge
Vandy Hopson - SR, Lake Ridge
Kannon Jones - JR, Arl Seguin
CJ Obinwa - SR, Arl Seguin
Josh Proche - SR, Red Oak
Zachary Taylor - SR, Red Oak
Sharif Thompson - SR, Arl Seguin

15-5A
MVP: Ti'Andre Jackson-Young - SR, Marshall
Off MVP: James Moore - JR, Mt Pleasant
Def MVP: Trel Patton - SR, Marshall
Newcomer: Keaston Willis - FROSH, Sulphur Springs
Coach: Bobby Carson - Marshall

1st Team
Ryan Cole - SR, Hallsville
Quan Hampton - JR, Texas High
Corteze Hurd - SOPH, Marshall
Nolan Johnson - SR, Hallsville
Ja'niro Lane - SR, Texas High
Jesse Morales - SR, Mt Pleasant
Blaine Parker - JR, Hallsville
Jaylen Rhone - SR, Texas High
Jaiden Smith - SOPH, Longview
Gregory Worth - SR, Marshall

2nd Team
Joel Best - SR, Pine Tree
Lavon Brown - JR, Texas High
Kris Dunn - JR, Marshall
Dorian Glinton - FROSH, Mt Pleasant
Cadamion Hale - JR, Greenville
Eric Hawkins - JR, Pine Tree
Kaland Johnson - JR, Longview
Jacoryon Larry - SR, Texas High
Coleton Lasseter - SR, Hallsville
Bryson Lynn - SOPH, Sulphur Springs
Buddy McGill - SOPH, Mt Pleasant
Dexter Roberson - SR, Mt Pleasant

16-5A
MVP: Jacob Owens-Bush - SR, John Tyler
Off MVP: Jordan Gray - SR, Lindale
Def MVP: Cameron Hart - SR, Lufkin
Newcomer: McKade Marquis - SOPH, Whitehouse
Co-Coach: Cedeno Clark - John Tyler & JT McManus - Lufkin

1st Team
Chris Beachum - SR, Corsicana
Jaylon Calvin - SR, Lufkin
Colby Duhon - JR, Whitehouse
DD Hamilton - SR, Jacksonville
Royce Kenebrew - SR, Lufkin
Jonah McKissack - SR, Corsicana
Javier Neal - SOPH, Whitehouse
Jacolby Robinson - SR, Jacksonville
Bryson Smith - JR, John Tyler
Patrick Williams - SR, John Tyler

2nd Team
Gerald Berry - JR, John Tyler
Justus Carnahan - SR, Whitehouse
Kariem Clayborne - SR, Jacksonville
Cam High - JR, Jacksonville
Kenan Jackson - SR, Lufkin
Chris Lyles - JR, John Tyler
Kordell Rodgers - JR, Lufkin
Carlos Tovias - SR, Corsicana
Ryan Walls - JR, Whitehouse
Tayton Williams - SR, Lindale
Nick Wilson - JR, Lufkin


__________________
Follow on Twitter: @hoopinsider
Previous Topic | Next Topic
Print
Reply

Quick Navigation:

Easily create a Forum Website with Website Toolbox.