The Original HoopInsider - Statewide leader in Texas high school boys basketball
Sign up Calendar Latest Topics
 
 
 


Reply
  Author   Comment  
Brad Ernst

4A-1A Editor
Registered:
Posts: 1,138
Reply with quote  #1 
Region 1

4-2A
Abernathy 52, Lockney 51
Hale Center 37, Floydada 35
Olton 60, New Deal 52

5-2A
Tahoka @ Plains
Smyer 59, Seagaves 41
Sudan @ Sundown

7-2A
Albany 61, Stamford 46
Anson 40, Haskell 36
Hawley 43, Hamlin 25
Winters 53, Roscoe 29

8-2A
Miles 55, Christoval 45
Iraan @ Eldorado
Irion County @ Forsan
McCamey @ Ozona

5-1A
Petersburg 42, Anton 37
Lorenzo 38, Cotton Center 30
Whiteface @ Whitharral


Region 2

9-3A
Holliday 56, Bowie 54
Henrietta 72, Boyd 42
Nocona 66, Paradise 65
Jacksboro 73, City View 39

10-3A
Howe 69, S & S 48
Ponder 88, Whitesboro 77
Pilot Point 43, Callisburg 31
Pottsboro 56, Gunter 46

11-3A
Brock 72, Keene 36
Grandview 50, Hillsboro 45
Peaster 49, Glen Rose 40
Millsap 52, Hillsboro 45

12-3A
Sunnyvale @ Life Oak Cliff
Kemp @ Scurry Rosser
Palmer @ Maypearl
Faith Family 67, Red Oak Life 65 OT

14-3A
Alba Golden 57, Grand Saline 49
Edgewood 87, Harmony 48
Mineola 60, Quitman 49
Winnsboro 68, Winona 63

16-3A
Daingerfield 63, Queen City 54
Mt Vernon 57, Linden Kildare 42
MP Chapel Hill 56, Pewitt 50

10-2A
Hamilton 61, Deleon 45
Goldthwaite @ Ranger
Tolar 61, Hico 28

11-2A
Muenster 84, Alvord 46
Collinsville 49, Chico 43
Lindsay 50, Era 38
Poolville 90, Valley View 30

13-1A
Jayton 49, Leuders Avoca 33
Aspermont def Roby
Rotan 62, Rule 31
Trent def Paint Creek

16-1A
Santa Anna 69, Brookesmith 32
Eden 87, Lohn 38
Menard 50, Panther Creek 21
Rochelle 46, Richland Springs 37


Region 3

23-4A
Coldspring 52, Coldspring 44
Liberty 61, Tarkington 21
Shepherd 61, Splendora 40

24-4A
LCM 63, Hamshire Fannett 53
Hardin Jefferson 77, WOS 61
Silsbee 71, Orangefield 37

18-3A
Eustace 60, Troup 35
Malakoff 69, Arp 36
Mildred def West Rusk
Frankston 43, Rice 40

20-3A
Academy 39, Troy 25
#6 Rockdale 87, Cameron 44
Franklin 62, Rogers 22
Hearne 59, Lexington 45

21-3A
Buffalo 45, Onalaska 44
#18 Crockett 74, Westwood 68 OT
Trinity 66, Leon 48
New Waverly 59, Elkhart 47

23-3A
Hardin 59, Anahuac 46
#7 Buna 76, Deweyville 22
#3 Kountze 65, East Chamber 51
Kirbyville 54, Warren 43

24-3A
Van Vleck @ Boling
Hitchcock 67, Danbury 40
East Bernard 60, Brazos 23

17-2A
Valley Mills 56, Axtell 38
Rapoport 44, Crawford 43
Meridian 62, Waco Harmony 23

19-2A
#7 Lapoynor 67, Cayuga 29
Cross Roads 85, Wortham 62
#11 Kerens 53, Hubbard 33

24-2A
#1 Big Sandy 97, Hull Daisetta 39
Evadale 87, Colmesneil 22
West Hardin 57, PA Hope 33

21-1A
#17 Bellevue 82, Saint Jo 31
Slidell 65, Goldburg 19
Prairie Valley 49, Tioga 31

23-1A
#19 Campbell 60, Roxton 38
Dodd City def Savoy
#21 Miller Grove 71, Fannindel 46

Region 4

26-4A
Canyon Lake 57, Gonzales 41
Cuero 55, Wimberley 53
La Vernia 65, Navarro 41

31-4A
Ingleside 56, Beeville Jones 49 OT
Rockport Fulton 77, Kingsville 64
West Oso 62, Orange Grove 41
Sinton 59, Robstown 51

32-4A
Hidalgo 64, La Feria 44
Port Isabel @ Raymondville
Progreso 47, Rio Hondo 45
Zapata 47, Grulla 44

25-3A
Blanco 43, Florence 39
Jarrell 62, Comfort 52
Ingram 65, Georgetown Gateway 54

27-3A
Goliad def Luling
Karnes City def Bloomington
Nixon Smiley 74, Stockdale 38

31-2A
Port Aransas 89, Woodsboro 10
Premont 57, Agua Dulce 53
London 76, Benavides 30
Refugio vs Ben Bolt

26-1A
Abbott 55, Mt Calm 51
Aquilla 66, Bynum 56
Coolidge 69, Gholson 51

31-1A
D'Hanis 50, Comstock 35
Knippa 51, Nueces Canyon 41
Leakey 66, Medina 36
Rocksprings 70, Utopia 47


Non district
4A #4 Wheatley 106, Gladewater 64
4A #5 Liberty Hill 59, St Michaels 34
Rudder 63, 4A #8 Navasota 55
4A #15 Bridgeport 81, 4A #22 Mineral Wells 59
Waco Midway 66, 4A #17 La Vega 63
San Antonio TMI 54, 4A #19 Bandera 47
3A #8 Aransas Pass 63, Dripping Springs 55 OT
North Lamar 67, 3A #11 Van Alstyne 66 2OT
Tatum 56, 3A #19 Waskom 52
2A #13 Clarksville 57, Pleasant Grove 42
2A #16 Shamrock 61, Fort Elliott 53
Borger 55, 2A #17 Gruver 36
2A #21 New Summerfield 54, Tenaha 50
Brazos Christian 61, 2A #25 Snook 58 OT
Clayton 81, 1A #1 Texline 65
1A #4 Grady 71, Mason 41
Windthorst 79, 1A #5 Graford 65
1A #11 Huckabay 62, Iredell 36
Industrial 41, 1A #12 Moulton 34
1A #18 Douglass 58, Broaddus 51
All Saints 69, Kilgore 63
Brownsboro 68, Grace 38
Canyon Randall 53, Bushland 51 OT
Clarendon 54, Sanford Fritch 46
Devine 47, SA Stacey 46
Fruitvale 83, A+ Academy 26
Hudson 62, Carthage 39
Huntington 78, Leggett 48
Lamarque 68, Houston Furr 55
Levelland 65, Littlefield 46
Lorena 44, Stephenville 41
Lubbock Christian 69, Idalou 35
Marion 59, Poth 48
Nacogdoches 77, Center 67 OT
Poteet 60, McMullen County 59
Sabine 38, Hughes Springs 31
Santa Rosa 69, San Isidro 60
Spring Hill 57, Union Grove 53
Springtown 41, Sanger 39
Taylor 84, Smithville 60
Wills Point 49, Kaufman 40

Previous Topic | Next Topic
Print
Reply

Quick Navigation:

Easily create a Forum Website with Website Toolbox.