The Original HoopInsider - Statewide leader in Texas high school boys basketball
Sign up Calendar Latest Topics
 
 
 


Reply
  Author   Comment  
Brad Ernst

4A-1A Editor
Registered:
Posts: 1,138
Reply with quote  #1 
Dec 19

12-4A
Carter 82, North Dallas 42
Lincoln 73, Pinkston 61
Wilmer Hutchins 56, Hillcrest 44


Dec 20

4A #3 Liberty Hill 73, RR Raiders 57
4A #4 Argyle 52,Midlothian Heritage 41
4A #6 Decatur 60, 3A #2 Brock 41
4A #8 Silsbee 92, Nederland 88
4A #10 LaMarque 94, 3A #10 East Chambers 62
4A #11 Connally 64, Madisonville 36
4A #12 Clint 51, Coronado 45
Tascosa 60, 4A #13 Estacado 51
Mesquite Poteet 54, 4A #15 Waxahachie Life 51
4A #16 Palestine 40, Mabank 35
4A #17 Pleasanton 77, Del Rio 64
4A #18 Paris 77, Hugo 65
Dripping Springs 65, 4A #19 Taylor 63 OT
3A #9 Grandview 52, 4A #20 China Spring 42
4A #21 Fredericksburg 80, Hondo 43
4A #22 Celina 73, Ranchview 69
4A #23 Hudson 59, Woodville 49
4A #25 Sinton vs 2A #20 Port Aransas (AT&T) - Sat
3A #1 Madison 63, Roosevelt 38
3A #3 Cole 77, Jourdanton 63
3A #5 Crockett 59, Trinity 58
3A #8 Peaster 97, Graham 65
West Oso 68, 3A #11 Aransas Pass 57
3A #13 Atlanta 73, Avinger 52
3A #14 Abernathy 53, Dimmitt 40
3A #17 Tatum 59, Whitehouse 41
3A #18 Mineola 61, Caddo Mills 45
3A #19 Childress 62, Memphis 53
3A #20 Commerce 45, Life Oak Cliff 38
3A #22 Franklin 86, Lovelady 52
3A #24 Van Alstyne 85, Sunnyvale 56
3A #25 Diboll 71, Elkhart 48
2A #1 Shelbyville 66, Hemphill 52
2A #2 Grapeland 75, Westwood 49
2A #3 Martins Mill 70, 1A #1 Slidell 43
2A #4 Hearne 56, 3A #23 Academy 51
2A #6 Muenster 40, Nocona 14
2A #7 Gruver 52, Dalhart 47
2A #8 Clarksville 69, New Boston 49
2A #9 Thorndale 59, Sacred Heart 40
2A #10 Floydada 92, Idalou 57
2A #12 Post vs Coahoma
Anahuac 52, 2A #13 Big Sandy 49 OT
2A #15 Flatonia 79, Rice 42
White Deer 54, 2A #17 West Texas 52
2A #18 Wheeler 73, Erick 51
2A #21 San Augustine def Mt Enterprise
2A #22 Stamford 71, Miles 34
2A #24 Garrison 66, Central Heights 60
City View 75, 1A #2 Graford 64
1A #12 Leggett 96, Corrigan 65
Dublin 89, 1A #13 Lipan 88
1A #15 Irion County 51, San Saba 45
Hempstead 51, 1A #17 Dime Box 44
1A #19 Saltillo 49, Dodd City 40
Chisum 65, 1A #21 Ector 57
1A #22 Springlake Earth 62, Plains 50
1A #24 Westbrook 53, Cornerstone Christian 26

Alvarado 83, Tolar 42
Baird 50, Abilene Hawks 38
Benbrook 80, Venus 34
Big Sandy 60, Bullard 41
Bridgeport 49, Paradise 33
Broaddus 68, Warren 56
Brownwood 90, Burnet 61
Callisburg 73, Bells 44
Celeste 65, Blue Ridge 53
Christoval 51, Huckabay 27
Corsicana 46, Brownsboro 38
Columbia 38, Needville 37
Cushing 50, Central 47
Douglass 53, Livingston 48
Eaton 71, Burkburnett 56
Edgewood 57, Sabine 51
Ferris 66, Rice 53
Forsan 45, Wink 40
Glen Rose 73, Whitney 64
Goldthwaite 59, Moody 44
Gustine 63, Brookesmith 59
Greenwood 79, Stanton 23
Highland Park 59, Booker 43
Hirschi 41, Holliday 29
Huffman 52, Magnolia West 51
Iola 41, Thrall 36
Jim Ned 37, Ballinger 35
Leonard 63, Lone Oak 37
Liberty 80, Kelly 74
Lubbock Roosevelt 65, New Deal 58
Lufkin 52, Hardin Jefferson 49
McGregor 56, Gatesville 30
Mexia 59, Teague 36
Mumford 70, Alpha Omega 69
Olton 69, Petersburg 32
Pampa 70, Panhandle 47
Spur 49, Hermleigh 41
Sterling City 71, Paint Rock 33
Tarkington 47, LCM 38
West Hardin 86, Groveton 49
West Rusk 60, Timpson 55
Wolfe City 68, Howe 56

3-1A
Texline 61, Happy 29
Nazareth 70, Channing 25
Hartley 70, Wildorado 39

23-4A
Washington 64, Worthing 61
North Forest 59, Kashmere 44

32-3A
Santa Rosa 106, Lyford 63

28-1A
Laneville 85, Apple Springs 35
LaPoynor 74, Oakwood 34
Neches 65, Kennard 42
Centerville 54, Chireno 34

30-1A
Moulton 59, Fayetteville 31
Waelder 76, Prairie Lea 45
Round Top Carmine @ McDade


Dec 21

23-4A
Yates 114, Furr 45
Wheatley 76, Scarborough 57


Falls City

Thurs
Shiner St Paul 43, Nordheim 36

Fri
Nordheim vs Falls City

Sat
Nordheim vs Skidmore Tynan
Shiner vs Nordheim


Huntington

Pool A: Huntington, Evadale, Buna, Alto, Onalaska
Pool B: Brook Hill, Dayton, Pineywoods, Gary, Woden

Thurs
10:30: Dayton vs Pineywoods
10:30: Gary vs Woden
10:30: Evadale vs Onalaska
12:00: Alto vs Huntington
3:00: Brook Hill vs Gary
3:00: Buna vs Evadale
4:30: Woden vs Dayton
4:30: Onalaska vs Alto
7:30: Huntington vs Buna
7:30: Pineywoods vs Brook Hill

Fri
9:00: Buna vs Alto
10:30: Dayton vs Brook Hill
12:00: Evadale vs Huntington
12:00: Woden vs Pineywoods
3:00: Onalaska vs Buna
3:00: Gary vs Dayton
4:30: Brook Hill vs Woden
4:30: Alto vs Evadale
7:30: Huntington vs Onalaska
7:30: Pineywoods vs Gary

Sat
9:00: 3rd A vs 3rd B
10:30: 5th A vs 5th B
12:00: 2nd A vs 2nd B
1:30: 4th A vs 4th B
3:00: 1st A vs 1st B


Jayton

Fri
Anson 49, Crosbyton 47
Jayton 47, Roby 27
Anson 37, Knox City 35
Crosbyton 46, Roby 26
Jayton 64, Knox City 34

Sat
Knox City 46, Roby 42 OT
Jayton 52, Anson 45
Crosbyton 44, Knox City 34
Anson def Roby
Crosbyton 42, Jayton 41


Navarro

Pool A: Hallettsville, San Perlita, Luling, SM Homeschool
Pool B: London, Marion, Santa Gertrudis, Navarro

Thurs
SM Home School 86, San Perlita 70
Hallettsville 58, Luling 29
Marion 59, Navarro 31
London 75, Santa Gertrudis 42
Hallettville 78, SM Home School 71
San Perlita vs Luling
Marion 68, Santa Gertrudis 42
London 78, Navarro 48

Fri
Luling vs SM Home School
Hallettsville 75, San Perlita 52
Santa Gertrudis vs Navarro
London 67, Marion 56
1:00: 1A vs 2B
1:00: 3A vs 4B
2:30: 1B vs 2A
2:30: 3B vs 4A

Sat
9:00: Loser 3A/4B vs Loser 4A/3B
10:30: Winner 3A/4B vs Winner 4A/3B
12:00: Loser 1A/2B vs Loser 2A/1B
1:30: Winner 1A/2B vs Winner 2A/1B
Previous Topic | Next Topic
Print
Reply

Quick Navigation:

Easily create a Forum Website with Website Toolbox.